Уапсен 26-годишник од село во Македонска Каменица, се обидел да силува 68-годишна жена

1711120804_nasilstvo-tepachka.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 16.00 часот, полициски службеници од Полициското одделение Македонска Каменица го лишиле од слобода 26-годишниот А.В. од село во Македонска Каменица, постапувајќи по претходна пријава дека на 14.04.2024 се обидел да изврши обљуба врз 68-годишна жена од друго село во Македонска Каменица, извести МВР.

По целосно документирање на случајот, против него ќе следува соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK