–>

Товарно возило се судри со мотор на улица во Скопје, едно лице е тешко повредено

brza-pomosh-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера пред крстосница од улиците Скупи и 10 во селото Бардовци, Скопско, се случила сообраќајна несреќа помеѓу товарно моторно возило „фиат добло“ со скопски регистарски ознаки, управувано од К.А.(42) од Свети Николе и мотоцикл „беверли“ со скопски регистарски ознаки, управуван од В.Н.(40) од Скопје.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во приватна болница во Скопје, објави МВР во дневниот билтен.

Извршен бил увид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK