–>

Кривична против маж од Струшко, бил агресивен со родителите и искршил дел од покуќнината

Кривична-против-маж-од-Струшко-бил-агресивен-со-родителите-и.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОВР Струга поднесе кривична пријава против 32-годишниот Р.С. од струшко село поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“, извести МВР.

– Тој, на 19.10.2023 во семејниот дом во селото агресивно се однесувал кон неговите родители и оштетил дел од покуќнината, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK