–>

Тинејџер нападнат во училиштен двор во Ѓорче

Тинејџер-нападнат-во-училиштен-двор-во-Ѓорче.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСредношколец вчера бил физички нападнат во кругот на средно училиште на подрачјето на Ѓорче Петров.

Според информациите од полицискиот билтен, случајот го пријавила мајката на малолетното момче.

„На 19.10.2023 во 18.35 часот во СВР Скопје, Н.Ј.(52) од Скопје пријавила дека околу 13.20 часот во кругот на средно училиште на подрачјето на Ѓорче Петров нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од едно лице“, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK