Тешко повредена малолетничка од Тетовско, во неа удрил „голф“

Тепачка-на-Хируршкото-одделение-во-тетовската-Клиничка-болница-уапсен-33-годишен.png
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 14 часот во СВР Тетово е пријавено дека на улица „173“ во Тетово, патничко моторно возило „фолксваген голф“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од 20-годишната Ф.И. од тетовско Новаке, удрило во малолетничка од тетовски Пирок, извести СВР Тетово.

„Во несреќата, малолетничката се здобила со тешки телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница“, соопшти СВР Тетово.

На местото на несреќата увид извршила екипа од СВР Тетово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK