Тешко повреден возач од Тетовско кога со возилото излетал од патот

Screenshot_18.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 11.12 часот во СВР Тетово било пријавено дека на автопатот Скопје – Тетово, патничко моторно возило „форд фиеста“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Т.А.(61) од с.Копанце, тетовско, излетало надвор од коловозот.

Во несреќата возачот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Клиничка болница Тетово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Тетово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK