Тешко повреден велосипедист, по удар од автомобил во Струга

Автомобил-удрил-во-велосипед-во-Скопје-велосипедистот-тешко-повреден.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 14.10 часот во ОВР Струга било пријавено дека на крстосницата од улиците „Владо Малески“ со „Пабло Неруда“ во Струга, патничко возило „цитроен“ со струшки регистарски ознаки, управувано од С.Г.(52), удрило во велосипед, управуван од Б.М.(47), двајцата од Струга.

Во несреќата Б.М. се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во болницата „Св.Еразмо“ во Охрид.

Увид на местото на незгодата извршила екипа на ОВР Струга.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK