–>

Тешко повреден велешанец, бил прегазен од „пежо“

1692196338_brza-pomosh.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчера околу 11.00 часот во СВР Велес било пријавено дека на улицата „Илинденска“ во Велес, патничко возило „пежо“ со велешки регистарски ознаки, управувано од 67-годишниот П.К. од Велес, удрило во 60-годишниот Т.Ч. од Велес, извести МВР.

Во несреќата пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Велес. Увид извршила екипа од СВР Велес.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK