Тешко повреден пешак, прегазен во Тетово

Тешко-повредена-малолетеничка-во-близина-на-тетовско-училиште.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 11.40 часот во СВР Тетово пријавено е дека на улица „Косовска“ во Тетовo, патничко моторно возило удрило во Т.А.(64) од Тетово, по што го напуштило местото на настанот.

Во несреќата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во тетовската Клиничка болница. На местото на несреќата увид извршила екипа од Секторот за внатрешни работи Тетово.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на возилото и расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK