Тешко повреден маж од Гостиварско, со мотоцикл излетал од коловоз

motorcycle-770x448.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 13 часот и 30 минути во СВР Тетово пријавено е дека на крстосницата на улиците „Илинденска“ и „Седек Костовски“ во Гостивар мотоцикл со гостиварски регистарски ознаки управуван од 49-годишниот Л.Л. од гостиварско Чајле излетал од коловозот, извести СВР Тетово.

Во несреќата, мотоциклистот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, додаваат од СВР Тетово.

На местото на несреќата увид извршила екипа од гостиварското Одделение за внатрешни работи.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK