Тешко повреден маж кога со возилото излетал од патот во тетовско

Почина-54-годишен-маж-од-Струшко-возилото-во-кое-се-превезувал.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНоќеска во 2 часот во СВР Тетово е пријавено дека на регионалниот пат Тетово-Волковија, во тетовска Брвеница, патничко моторно возило „фолксваген кеди“ со тетовски регистарски ознаки излетало од коловозот.

Во несреќата возачот И.С.(21) од Брвеница се здобил со тешки телесни повреди констатирани во тетовската Клиничка болница.

На местото на несреќата увид извршила екипа од СВР Тетово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK