Тешко повреден маж донесен во Клиничката болница во Штип

klinicka-bolnica-stip.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа трети март, во 18.33 часот во СВР Штип, од Клиничка болница Штип е пријавено дека кај нив со тешки телесни повреди бил донесен 53-годишниот М.Р.(53) од село Парналија, општина Карбинци, извести МВР.

„По преземени мерки од полициски службеници од СВР Штип било утврдено дека во 11.30 часот на некатегоризиран пат од с.Кучица кон с.Парналија, М.Р.(53) јавал домашно животно и притоа се разминал со неколку возила, при што едно од возилата го удрило животното и тој паднал и се здобил со повредите“, соопшти МВР.

Лицето кое го управувало возилото, без да му пружи помош, го напуштило местото. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што, во координација со јавен обвинител ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK