Тепачка во затворот „Идризово“: вработен бил нападнат од негов колега

idrizovo.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВработен во затворот „Идризово“ во полиција пријавил дека бил нападнат од негов колега.

Имено, утрово во 01.55 часот, А.Р.(26) од с.Студеничани, скопско, вработен во Казнено – поправната установа Затвор Идризово, пријавил дека на 02.06.2024 околу 19.30 часот на работното место во установата бил физички нападнат од неговиот колега Х.Х. од Скопје.

Полицијата соопшти дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK