Тепачка во Ѓорче Петров поради паркинг место

tepacka.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 18.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека на подрачјето на Ѓорче Петров, по претходно недоразбирање за паркинг место, бил нарушен јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу 37-годишниот Ф.Б. од една страна и 50-годишниот Б.К., 18-годишниот Б.К. и 19-годишниот Д.С. од друга страна, сите од Скопје, извести МВР.

По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK