–>

Тепачка на нива: малолетник и неговиот татко нападнале 57-годишен маж

Тепачка-на-нива-малолетник-и-неговиот-татко-нападнале-57-годишен-маж.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 16 часот во СВР Тетово се пријавиле малолетник и неговиот татко И.С.(42) од тетовско Селце-Кеч, кои претходно биле пријавени од 57-годишниот Х.С. од тетовска Голема Речица дека на нива во атарот на тетовска Брвеница физички го нападнале.

Во нападот, според пријавеното, малолетникот употребил и дрвен предмет.

Малолетникот бил задржан во Полициската станица Тетово за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK