–>

Приведен дилер во Прилеп, пронајдена дрога

Приведен-дилер-во-Прилеп-пронајдена-дрога.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола – ОВР Прилеп го лишиле од слобода М.Г.(35) од Прилеп.

При претрес во неговиот дом, извршен со наредба од Основен суд Прилеп, била пронајдена и одземена грутчеста материја.

Лицето било приведено во Полициската станица Прилеп и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK