–>

Тепачка меѓу две сестри во тетовско: поголемата ја истепала и со остар предмет ја повредила малолетната сестра

1692196338_brza-pomosh.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчеравечер во 21 часот и 50 минути во СВР Тетово е пријавено дека во тетовската Kлиничка болница била донесена малолетничка од тетовско село со повреди од остар предмет и со други повреди по телото.

По преземени мерки било утврдено дека повредите и ги нанела нејзината повозрасна сестра, исто така малолетничка.

Тие според полицијата претходно се скарале а следела и физичка пресметка.

По целосно расчистување и документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, соопштија надлежните.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK