Србин најден починат во Кисела Вода

Голема-полициска-акција-во-Струга.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во полициската станица Кисела Вода било пријавено дека во сместувачки објект бил пронајден починат Д.Х.(43) од Република Србија.

Лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без видливи траги на насилство, а по наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено на обдукција, објави МВР во дневниот билтен.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK