Сообраќајка на паркингот на Скопски аеродром, едно лице тешко повредено

lenta_3453545
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

 – На паркинг просторот на Меѓународен аеродром Скопје вчера попладне се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „фолксваген голф“ со скопски регистарски ознаки, управувано од А.А. (41) од Скопје и патничко возило „форд фокус“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.М. (46) од Прилеп.

По несреќата, како што соопшти МВР, возачот А.А. и неговите сопатници Ќ.А. (66) и малолетник, двајцата од Скопје, биле пренесени во Комплекс клиники „Мајка Тереза“, каде на Ќ.А. ѝ се констатирани тешки телесни повреди, а на А.А. и на малолетниот сопатник им се констатирани телесни повреди.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK