Со закана кон вработената во аптека на Бит Пазар украл пари

policija-3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера околу 13.45 часот во СВР Скопје било пријавено дека во аптека на подрачје на Бит Пазар, едно лице со закана кон вработената одзело пари од дневниот промет.

Полицијата соопшти дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK