Со комбе прегазен 87-годишен пешак во Старо Нагоричане

brza-pomosh-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера на магистралниот пат Куманово-Крива Паланка, на мост од река Пчиња, атар на селото Војник, општина Старо Нагоричане, товарно моторно возило „фолксваген“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Р.Т.(65) од с.Петралица, општина Ранковце удрило во В.Т.(87) од с.Војник.

Во несреќата, пешакот се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница Куманово.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK