Со четирицикл излетале во провалија: Несреќа на Шар Планина

cetiricikl.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 15.45 часот во СВР Тетово, С.У. пријавил дека на патот од локалитетот Лешница кон Попова Шапка неговите пријатели со четирицикл паднале во провалија и не одговарале на неговите повици.

Полициски служби излегле на местото и во близина на бачилото ги затекнале С.У. и повредените Ф.Ф.(24) и С.С.(23) од Тетово и ги однеле до Попова Шапка, од каде со амбулантно возило биле пренесени во Клиничка болница Тетово, каде што им биле констатирани телесни повреди.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK