–>

Со „ауди“ излетала од патот Кичево-Демир Хисар, тројца повредени во сообраќајка

1692183950_1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Утрово во 04.20 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека на регионалниот пат Кичево-Демир Хисар, во близина на село Видрани, 26-годишната Т.Б.С. од село Другово, кичевско, управувајќи патничко возило „ауди“ со кичевски регистарски ознаки, изгубила контрола и со возилото излетала од коловозот, извести МВР.

– Со тешки телесни повреди се здобила Т.Б.С., констатирани во Општата болница во Кичево, додека со телесни повреди се здобиле сопатниците В.В.(19) и С.С.(34), двајцата од Кичево, велат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од Полициската станица Кичево.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK