Следел женско лице а од канцеларијата и го украл и мобилниот телефон: кривична за маж од Дебар

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKОВР Дебар поднесе кривична пријава против У.Ф.(63) од Дебар.

Toj се сомничи за сторени кривични дела „кражба“ и „демнење“.

63-годишниот маж извесно време следел женско лице од Дебар, а на 07.05.2024 од работната канцеларија ѝ го одзел мобилниот телефон.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK