Следел жена од Делчево, па и се заканувал преку интернет, кривична против 32-годишник

Следел-жена-од-Делчево-па-и-се-заканувал-преку-интернет.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНадворешната канцеларија за криминалистички работи Делчево поднесе кривична пријава против 32-годишниот Н.И. од село Косевица, општина Македонска Kаменица, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „демнење“, извести МВР.

„На 15.01.2024 во Делчево, пријавениот следел жена од Делчево, додека на 30.12.2023 тој ѝ напишал порака на социјалните мрежи со вулгарна и заканувачка содржина и телефонски ја вознемирувал“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK