Скопјанец ограби аптека во Аеродром, полицијата го фати

Скопјанец-ограби-аптека-во-Аеродром-полицијата-го-фати.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСиноќа на подрачјето на Аеродром, во близина на основно училиште, полициски службеници од Полициската станица Аеродром го лишиле од слобода Н.Н.(28) од Скопје, поради тоа што околу 17.30 часот во аптека, со закана од вработената одзел пари.

„Со него е извршен службен разговор во полициска станица и кај него биле пронајдени одземените пари кои потекнуваат од кривичното дело и ќе бидат вратени на сопственикот“, велат од МВР.

По целосно документирање на случајот, Единицата за внатрешни работи Аеродром и Драчево ќе поднесе кривична пријава за сторено кривично дело „разбојништво“.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK