Скопјанец истепан од двајца соседи во Аеродром

Приведен крадец во Кичево, вршел тешки кражби во станови и куќи
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо текот на вчерашниот ден во 13.45 часот во СВР Скопје, Н.С.(37) од Скопје пријавил дека на 29.12.2023 околу 09.00 часот на подрачјето на Аеродром бил физички нападнат од неговиот сосед И.М., а на 01.01.2024 околу 18.00 часот бил физички нападнат од соседот С.М..

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK