Семејно насилство во Гостивар: 75-годишна жена пријавила дека синот и снаата ја малтретирале

Семејно-насилство-во-Гостивар-75-годишна-жена-пријавила-дека-синот-и.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера околу 17 часот во Полициската станица Гостивар повикан е на службен разговор 53-годишниот гостиварец В.А.

Tој претходно бил пријавен од неговата 75-годишна мајка дека со сопругата, физички ја малтретирале и дека и се заканувал и на сестра му.

Полицијата соопшти дека се преземаат мерки за расчистување и документирање на случајот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK