–>

Се запали возило на Итната помош во Куманово

brza-pomosh-5.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Возило на Итната помош во Куманово се запали на улицата Тоде Мендол.

Од МВР информираа дека пожарот во возилото кое е во сопственост на ЈЗУ „Здравствен дом“ Куманово се случил додека било во движење.

На терен излегле кумановските пожарникари, а во гаснењето на огнот помогнал и возачот на Итната помош.

Нема повредени лица и извршен е увид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK