Се запали куќа во Гостиварско, 76-годишниот сопственик е повреден

Најмалку-40-лица-заробени-во-пожар-во-зграда-во-Албанија.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во селото Беловиште, Гостиварско настанал пожар во куќа сопственост на Ќ.Ш.(76).

Од пожарот опожарени биле дел од објектот и покуќнината, а со телесни повреди се здобил сопственикот, соопштија од полицијата.

Пожарот бил изгаснат од екипа од Територијалната противпожарна единица-Гостивар.

Извршен бил увид.

Засега нема информации што го предизвикало пожарот.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK