Се трага по 15 годишна штитеничка од СОС – Детско село

policija-3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВо 02.00 часот во Полициската станица Гази Баба, од СОС – Детско село било пријавено дека од установата се оддалечила А.Д.(15) од Велес, која и претходно се оддалечувала и била враќана.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK