–>

Се судрија „фолксваген“, „поло“ и „ауди“, тешко повредена скопјанка

Се-судрија-„фолксваген-„поло-и-„ауди-тешко-повредена-скопјанка.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера попладне во 13.35 часот било пријавено дека во Скопје на улицата „Александар Урдаревски“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „фолксваген“ со скопски регистарски ознаки, управувано од Н.М.(30) од Скопје, патничко моторно возило „поло“ со скопски регистарски ознаки, управувано од С.Т.(49) од Скопје и патничко моторно возило „ауди“ со скопски регистарски ознаки, управувано од М.К.(26) од Скопје, извести МВР.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобила С.Т., констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“, додаваат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK