Разбојништво на бензинска во Куманово: го нападнале вработениот и ја ограбиле пумпата

Разбојништво-на-бензинска-во-Куманово-го-нападнале-вработениот-и-ја.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера кумановската полиција ги приведе Д.С.(19) и Д.С.(28), двајцата од Куманово.

Тие се сомничат дека пред три дена на бензинска пумпа на улица „Доне Божинов“ во Куманово физички го нападнале вработениот и со закана му одзеле пари од дневниот промет, информираат од МВР.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK