Пронајдена марихуана во затворот во Битола

Во-Битола-приведена-скопјанка-барана-со-шест-потерници.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 13.30 часот во Казнено – поправна установа Затвор Битола, при претрес на просторијата на затворениците Д.Д.(36), Т.П.(35), Н.П.(37), О.М.(27) и Д.П.(47) била пронајдена марихуана.

По документирање на настанот ќе следува соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK