–>

Пронајден починат охриѓанец во атарот на селото Брежани

lenta-policiska-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во 15.10 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во месноста „Гумништа“, атар на селото Брежани, општина Дебрца, бил пронајден починат 60-годишниот Љ.Р. од Охрид, извести СВР Охрид.

– Смрт без траги на насилство констатирал лекар од Итната медицинска помош од Охрид, а по наредба на јавен обвинител, телото е предадено за обдукција, додаваат од СВР Охрид.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK