–>

Приведено лице во Битола за предизвикување на општа опасност, пронајдени пушка и куршуми

10-2702-192873.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Полициски службеници од криминалистичката полиција на СВР Битола поради сомнение за сторено кривични дело „предизвикување на општа опасност” по чл.288 од КЗ извршиле претрес, по претходно добиена судска наредба од Основен суд Битола.

Во дом и други простории кај М.Н. од Битола се пронајдени и одземени една малокалибарска пушка и 9 куршуми

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK