–>

Приведено лице од ресенско, пронајдени бесправно исечени дрва

Приведено-лице-од-ресенско-пронајдени-бесправно-исечени-дрва.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска во село Сурленци, ресенско, полициски службеници од СВР Битола- ОВР Ресен го лишиле од слобода 47-годишниот М.Т. од село Сурленци, ресенско, извести МВР.

– При тоа биле пронајдени и одземени исечени околу 11 м3 огревни дрва, кои се предадени на Шумската полиција за понатамошна постапка, соопшти МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK