–>

Прилепчанец нападнал полицаец, ќе биде поднесена пријава

policija-3.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера на улицата „Прилепски бранители“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода 31-годишниот Д.И. од Прилеп затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија, извести МВР.

По документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK