Приведени крадци во Штип, одземеното вратено на сопственикот

Приведени-двајца-крадци-во-Гостивар-ограбувале-куќи-локали-и-возила.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKВчера во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги лишиле од слобода 45-годишниот А.А. и 23-годишниот Ш.Н., двајцата од Штип, извести МВР.

„Тие биле затекнати при извршување „тешка кражба“ во куќа на ул.„Иво Лола Рибар“ во Штип од каде се обиделе да одземат повеќе предмети. Лицата биле задржани во полициска станица, а предметите биле вратени на сопственикот“, соопшти МВР.

По целосно комплетирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK