Приведен разбојник во Струмица, следува соодветна пријава

Приведен-тетовец-за-издржување-на-тригодишна-казна-затвор.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска (20.01.2024) во 04.40 часот во Струмица, полициски службеници од Секторот за внатрешни работи Струмица го лишиле од слобода В.Г.(40) од Струмица. Тој се сомничи дека околу 03.20 часот на ул. „Мајка Тереза“ во Струмица физички го нападнал Т.Т.(66) од Струмица и му одзел пари.

Тој е задржан во Полициската станица Струмица, за настанот е запознаен Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица и по негово документирање против В.Г. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK