–>

Приведен криумчар на мигранти, ги сокрил во бункер меѓу кабината и товарниот дел

Приведен-криумчар-на-мигранти-ги-сокрил-во-бункер-меѓу-кабината.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска (02.10.2023) околу 19 часот на регионалниот пат Стојаково-Богданци, полициски службеници од РЦГР Југ- ПС за ГП и ГН Богородица го лишиле од слобода М.С. (63) од Скопје, кој во товарно моторно возило „ман“ со скопски регистерски таблички превезувал 11 мигранти од Сирија.

Откако возилото било запрено, од страна на полициските службеници бил воочен бункер меѓу кабината и товарниот дел, каде по детален преглед биле пронајдени мигрантите. По документирање на случајот, ќе биде поднесена соодветна кривична пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK