–>

Приведен криминалец баран со потерница за двегодишна затворска казна

lisici-na-race-1.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска, полициски службеници од Оперативниот тим потраги и од ОКР Гази Баба во 12.45 часот на улицата Бутелска во Скопје го лишија од слобода 47-годишниот О. М. од Скопје, извести МВР.

Тој бил баран со потерница по наредба на Основниот кривичен суд Скопје за издржување затворска казна од две години, а во врска со член 144 од КЗ на РСМ, велат од МВР.

Лицето ќе ѝ биде предадено на надлежната казнено-поправна установа.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK