Приведен крадец во Охрид, одземеното вратено на сопственикот

aps_3453453453
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

– Во Охрид, ноќеска во 2 часот после полноќ, полициски службеници од СВР Охрид го привеле З.С.(36) од селото Оморани, Општина Чашка.

– Тој, претходно, на улицата „15 Корпус“ во Охрид, од паркирано патничко возило „голф“ одзел паричник и документи, соопштија од МВР.

Предметите се вратени на сопственикот на возилото, а против сторителот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK