–>

Приведен крадец по распишана централна потерница

Приведен-крадец-по-распишана-централна-потерница.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKНа 20.10.2023 во 17.40 часот на ул.„22 Декември“ во Пехчево Оперативен тим Потраги го лиши од слобода Н.Б.(37) од Велес. За него била распишана централна потерница по добиена судска наредба од Основен кривичен суд Скопје.

Тој е осуден на казна затвор во времетраење од една и пол година за сторено кривично дело „тешка кражба“, по член 236 од Кривичниот законик. Н.Б. ќе биде спроведен во казнено-поправна установа за издржување на казната.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK