Приведен крадец осуден на затворска казна од две години

mvr_234242342
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Полициски службеници од Одделението за криминалистички работи Центар и Бит Пазар вчера во 22:45 часот на кејот „13 Ноември“ во Скопје, го лишиле од слобода Р.Р.(25) од Скопје.Како што соопшти денеска МВР, тој бил баран со централна потерница врз основа на наредба на Основниот кривичен суд Скопје за издржување казна затвор од две години за сторено кривично дело по член 236 од Кривичниот законик.

Лицето е спроведено во затворот Идризово за издржување на казната.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK