Приведен крадец од Скопје, поднесена кривична пријава, определен притвор

priveden
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Од Секторот за внатрешни работи Скопје – ЕВР Центар и Бит Пазар и ЕВР Карпош поднесена е кривична пријава против Од Секторот за внатрешни работи Скопје – ЕВР Центар и Бит Пазар и ЕВР Карпош поднесена е кривична пријава против скопјанецот Џ.Љ.(34), поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“.





Од МВР информираат дека во претходниот период, пријавениот извршил повеќе тешки кражби во возила на подрачјето на Центар и Карпош.

-По преземени мерки и активности, на 16.05.2023 тој бил лишен од слобода и во координација со јавен обвинител му е поднесена пријавата. Џ.Љ. бил изведен пред судија на претходна постапка, кој му определил мерка притвор, се наведува во соопштението од МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK