Приведен крадец од Гостивар, расчистени три кражби

Bul.Goce_Delcev-Gostivar-MK.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK







Вчера во 12.30 часот полициски службеници од ОВР Гостивар на улица „Панче Попоски“ во Гостивар го лишиле од слобода 43-годишниот Т.М. од Гостивар, поради основано сомнение дека претходната ноќ извршил три кражби, во кои биле одземени половни делови од возила и алат, извести МВР.

„Кај него биле пронајдени и одземени предмети кои потекнуваат од кривичните дела, кои ќе бидат вратени на сопствениците, а тој е задржан во полициска станица и по комплетно расчистување и документирање на случајот ќе биде изготвен соодветен поднесок“, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK