–>

Приведен бегалец од затвор, вратен во „Идризово“

Zatvor-Idrizovo-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK

Вчера околу 18.00 часот на подрачје на Гевгелија, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек потраги го лишиле од слобода 39-годишниот И.К. од село Моин, гевгелиско, извести МВР.

– Тој бил осуден на казна затвор од шест години за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“ по член 215 од Кривичниот законик, а бил баран по централна потерница врз основа на наредба од Казнено – поправната установа Затвор Идризово поради бегство од затворот, каде што имал за доиздржување скоро четири години од казната, соопшти МВР.

Лицето било спроведено во казнено – поправната установа за доиздржување на казната.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK