Приведен бегалец од затвор, осуден на казна од две години

Во-Битола-приведена-скопјанка-барана-со-шест-потерници.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKСиноќа во близина на селото Крупиште, општина Карбинци, полициски службеници од Секторот за меѓународна полициска соработка – Отсек потраги со полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода Г.Т.(38) од с.Долни Балван, општина Карбинци.

Тој бил осуден на казна затвор од две години за сторено кривично дело по член 259 од Кривичниот законик, а бил баран по потерница врз основа на наредба од Казнено – поправната установа Затвор Струмица за доиздржување една година и еден месец од казната.

Лицето било спроведено во установата за доиздржување на казната.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK