–>

Приведен бегалец од затвор, ќе биде вратен во затворот во Тетово

Zatvor-Idrizovo-2.jpg
Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OKДенеска околу 15.30 часот од страна на полициски службеници од НККР Гостивар и ОКП Тетово, а во склоп на оперативната акција „жетва“ приведен е 24-годишниот Д.Б. од Гостивар, кој бил баран со потерница поради бегство од затвор Тетово, извести МВР.

– Д.Б. има за доиздржување 7 месеци и 7 дена и ќе биде вратен во затворот во Тетово, соопшти МВР.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
OK